Skip Navigation
 
     
 

kopuły astronomiczne

Kopuła astronomiczna 3.2 m w Sopotni Wielkiej ze sterowaniem elektrycznym
Cena:PLN

 
Kopuła astronomiczna posiada mechanizm umożliwiający nieograniczony obrót w płaszczyźnie poziomej. Podobnie jak w wersji 5.2m klapa jest dwudzielna: górna część odsuwana jest do tylu, przednia uchyla się do przodu. Schody zabiegowe umożliwiają wygodne wejście bez konieczności stosowania drabinek lub innych doraźnych rozwiązań. Wyposażona jest standardowo w elektryczny mechanizm otwierania klap oraz obrotu.

Kopuła wykończona jest w środku elementami nadającymi super estetykę - elementy ruchome oraz wszystkie elementy mechanizmów obrabiane są w technologii CNC dzięki czemu kopuła będzie działać latami bez utraty jakiejkolwiek jakości.

Każda kopuła astronomiczna z mechanizmami elektrycznymi posiada zasilanie awaryjne realizowane poprzez akumulator z klemami. jest to bardzo ważne gdyż zawsze może zdarzyć się zanik prądu.

W obserwatorium docelowo ma się pojawić teleskop firmy Meade y serii LX200 o aperturze 16 cali co przy tak pięknym niebie jak w Sopotni będzie dawać rewelacyjne wyniki zarówno w wizualnych obserwacjach jak i w astrofotografii.