Skip Navigation
 
     
 

kopuły astronomiczne

Astrobaza 2 - kopuła astronomiczna 2.2 m - sterowana zdalnie
Cena:PLN

 
W Regionalnym Centrum Edukacyjnym w Niwkach koło Opola postawiliśmy drugą Astrobazę o średnicy 2.2 metra ze sterowaniem komputerowym. Kopuła astronomiczna ma środku na tyle miejsca że może pomieścić nawet teleskop 20 calowy - jest to rozwiązanie lepsze od murowanego ponieważ nawet 20 cm betonu na obwodzie daje sporo miejsca.

Jest tam umieszczony teleskop Słoneczny Solarmax 60mm z bf 30 plus kamera IC21au02 , teleskop Księżycowy Ts80/420mm plus kamera IC21Au02 , teleskop planetarny z Celestronem HD 8 cali plus IC41au02 . Wszystko zawieszone jest na montażu Celestron CGEM DX z gps . Cała kopuła wyposażona jest w układ sterowania komputerowego z oprogramowaniem Uniwersał - podgląd spod kopuły zapewnia kamera IP z podczerwienią.

Bardzo ładna estetyka i jakość wykonania gwarantują gwarancję zadowolenia klientów. Na to zawsze stawialiśmy - żeby oddać do użytku jak najlepszy produkt w jak najlepszej dla klienta cenie. Całość nie wymaga zezwolenia gdyż w każdym momencie kopuła jest gotowa do przeniesienia w inne miejsce i nie jest na stałe przytwierdzona do podłoża co jest ważną informacją dla każdego kto chce mieć swoją własną kopułę astronomiczną.